Modern Dans Kursu

Balejim'de Modern Dans 

Dans etmek, yaş gözetmeksizin her insanın yapabileceği ve olumlu etkilerini zihinsel ve fiziksel hissedebileceği bir etkinliktir. Sosyal, sanatsal ve kültürel bir etkinlik olan dans sayesinde, kişi ruhsal ve zihinsel olarak kendini daha rahat hisseder. Ayrıca kişisel gelişim yönünden de olumlu bir etkinlik olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konulmuş bir gerçektir.
 

Peki, dans etmek çocuğumuza ne gibi faydalar sağlayabilir?

  • Öncelikle dans eden kişi, kendini disipline ederek sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğrenir. Ayrıca yaptığı etkinlik sayesinde de hareket edip, aldığı besinlerin yakılmasını sağlayarak çağımızın hastalığı olan obeziteye karşı da kendini korumuş olur.
  • Dans etmek, vücuda fiziksel olarak da katkı sağlayacak bir etkinliktir. Kasların çalıştırılmasını ve uzatılması, kas-iskelet yapısını ve vücut çizgilerini olumlu yönde etkilemektedir.
  • Sosyal bir faaliyet olması nedeniyle, çocuk için okul dışında da sosyal ve yeni bir ortam sağlanmış olur. Bu sayede hem yeni arkadaşlıklar kazanır hem de dans için çalışmalar sırasında sorumluluk alma ve takım çalışması gibi becerileri kazanır.
  • Fiziksel bozuklukların giderilmesi amacıyla da yapılabilecek olan bu etkinlik sayesinde bazı sorunlar (düztaban, içe basma gibi) giderilebilir.
  • Sorumluluk ve kendini idare etme yeteneğini katan bu etkinlik, kendini disipline edebilme yeteneğini de çocuğa katar ve gelişmesinde yardımcı olur.
  • Dans etmek, gösteri gibi organizasyonlara katılmasına olanak sağlayabilir. Bu sayede uzunca süre disiplinli ve düzenli çalışmayı öğrenir. Sahneye çıkmış olmanın kendisine katacağı prova yapma ve seyirci karşısına çıkma gibi durumlar onu profesyonelliğe hazırlar.

Dans kursu ile seveceğiniz, hemen hemen vücuttaki tüm kasların aktif olarak çalışmasını sağlayan dans, kemikleri kuvvetlendirir, esnekliği artırır, çeviklik kazandırır, koordinasyonu geliştirir. Endorfin hormununun salgılanmasını, beynin farklı bir şekilde ve sinir sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Güçlü bir kalp ve akciğere sahip olmaya yardımcıdır. Kendine güven duygusunu geliştirir. Daha fazla kalori harcanmasını kolaylaştırır.

Balejim, Türkiye Dans Federasyonu mezunu, alanında uzman ders eğitmenleriyle her yaş grubuna uygun salon dansları, serbest stil danslar, latin dansları, tango, Arjantin tango, breakdans, hiphop dansları veriyor. MEB onaylı olan dans dersi sertifikaları, öğrencilere sezon sonunda sınavla verilir. Dans geceleri de düzenleyen Balejim, böylelikle her yaşın gelişimine katkıda bulunuyor.

 

KURSLARIMIZ
Bale Kursu
Bale Jimnastik Kursu
Bale Oyun Grubu
Modern Dans Kursu
Hiphop Kursu
K-Pop Dans Dersleri
Keman Kursu
Piyano Kursu
Klasik Gitar ve Elektro Gitar Kursları
İlk Dans Eğitimi
Yoga Kursu
Yetişkin Bale Kursu