Bale Oyun Grubu

Bale oyun grubu eğitim öğretim yıllarının en eğlenceli dönemidir

Bale oyun grubu eğitim öğretim yıllarına en eğlenceli şekilde başlama yöntemidir. Ana sınıfına, sınıf arkadaşlarına, öğretmenlerine alışmasını kolaylaştıracaktır.

Bale oyun grubu katılımı sırasında özverili olmayı, sıra beklemeyi, oyun içinde kaybetmenin de kazanmak kadar doğal olduğunu 2-3 yaşındaki miniklerimize bu kuralları onları korkutmadan yormadan her durumdan nasıl keyif alması gerektiğini oyunla öğretebiliriz. Oyun çocuklar için dikkatini vermesi ve bağlanması için ciddi bir iştir. Çocukların oyun oynama dışında düzenli olarak yaptıkları bir faaliyet yoktur. Bale oyun grubu faaliyetleri sırasında çevresindeki eşyaların, seslerin, hareketlerin farkına varır. Bu şekilde çevresini algılar. Oyun oynarken karar verir, sorunu çözer, adapte olmayı öğrenir. 2-3 yaş gruplarında oyun bu faktörler açısından önem taşır.

Balejim sanat okulunda oyun gruplarımız aynı yaş gruplarında olan miniklerimize haftada 2 veya 3 gün seçeneği olan toplam 1,5 saat devam eden 45+45 ders süresiyle yaş gruplarının seviyelerine uygun 4 branş eğitmeni eşliğinde jimnastik, müzik, resim, dans branşlarıyla hem öğretiyoruz hem de çok eğleniyoruz.

Büyük sınıflarımızda tırmanma parkuru, trombolin, denge tahtası, istasyon parkurunu da kullanarak büyük kas gruplarının gelişmesinde yardımcı oluyoruz.

Bale oyun grupları miniklerimiz için keyif alarak öğrenme metodudur.

Bale oyun grubu, çocukların sosyal ilişkilerini geliştirmesi ve keyifle yaşıtlarını tanıması için önemlidir. Sosyal-duygusal gelişimlerine, sözel ifadelerine ve fiziksel gelişimlerine destek olur. Çocukların davranışları ve değerleri küçük yaşlarda çevreden çok etkilendiğinden oyun grubunu özenle seçmek gerekir.

Balejim’de başarıyla sürdürülen bir program olan oyun grubunda, Bale, Jimnastik, Drama, Resim, Dans etkinlikleri vardır. Haftada 2 veya 3 gün, günlük 1,5 – 2 saat oyunla eğitim verilen yeni bir programdır. 2 – 4 yaş arasını kapsar. Sınıflarda 2 eğitmen ve bazen de velilerle ders yapılır.

Balejim Sanat Okulu olarak İzmir'de Karşıyaka, Mavişehir,Bornova ve Gaziemir şubelerimizle bale ve jimnastik kursları düzenliyoruz.

KURSLARIMIZ
Bale Kursu
Bale Jimnastik Kursu
Bale Oyun Grubu
Modern Dans Kursu
Hiphop Kursu
K-Pop Dans Dersleri
Keman Kursu
Piyano Kursu
Klasik Gitar ve Elektro Gitar Kursları
İlk Dans Eğitimi
Yoga Kursu
Yetişkin Bale Kursu